Економіка

Ірак нарощує видобуток нафти після зниження напруги навколо Ормузької протоки

0
Ірак нарощує видобуток нафти після зниження напруги навколо Ормузької протоки

Багдад прагне повернути обсяги видобутку на п’яти ключових родовищах до довоєнних показників. Амбітна мета – вийти на рівень понад 3 мільйони барелів на добу. Це стало можливим завдяки досягненню домовленостей між Вашингтоном та Тегераном.

Про це стало відомо з публікації Bloomberg.

Як свідчить внутрішній документ від 19 червня, державна компанія Basra Oil Co. надіслала відповідні директиви операторам Румайли, Зубайра, Артаві, а також Західної Курни першої та другої черг. Їм наказано вийти на максимально можливу виробничу потужність.

Збільшення обсягів буде поетапним. Усе залежить від безпечності експлуатації та готовності танкерів, повідомив речник нафтового відомства Салім Аль-Рікабі.

Керівник SOMO Алі Нізар уточнив у коментарі для “Ірак 24”, що зараз біля терміналів завантажується два танкери. Однак для суттєвого нарощування експорту потрібен стабільний рух суден через Ормузьку протоку.

Країна вже відчула серйозні наслідки кризи, коли морський трафік через протоку майже завмер. Другий за потужністю виробник ОПЕК тоді зіткнувся з критичним падінням експортних показників.

Вузька спеціалізація на морських шляхах стала пасткою для Іраку. Країна майже не має альтернативних наземних трубопроводів, які раніше рятували сусідів у пікові моменти.

Тим часом динаміка видобутку вже демонструє позитивні зрушення. Згідно з даними керівництва компанії, видобуток на південних родовищах зріс до 1,5 мільйона барелів на добу.

Масові втечі з лікарень ДР Конго через голод

Попередня стаття

Запорізькі мости посилюють антидроновими загородженнями

Наступна стаття

Вам також може сподобатися

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *