Світ

Тегеран суттєво наростив ракетний арсенал під час паузи у бойових діях

0
Тегеран суттєво наростив ракетний арсенал під час паузи у бойових діях

Розвідка західних держав фіксує відновлення військового потенціалу Ірану після восьмитижневого затишшя у конфлікті зі Сполученими Штатами. Існує висока ймовірність, що країна отримала новітнє озброєння з Росії. Це забезпечує Тегерану ресурс для проведення ударів у відповідь у разі загострення ситуації.

Такі дані оприлюднило видання Bloomberg.

Аналітики стверджують, що наразі Іран контролює приблизно 75% обсягу зброї, що була у наявності до старту війни. Більше того, країна здатна до оперативного виробництва нових одиниць техніки. Цілком імовірно, що отримані ракети російського виробництва з’явилися в арсеналі протягом останнього року.

Ще у березні розвідники звітували, що Іран утримує близько 60% потужностей, попри зусилля США та Ізраїлю щодо їхнього знищення. До того ж, у період перемир’я (28 лютого – 8 квітня) зафіксовано такі дії:

  • Іран випустив по регіональних цілях понад 1850 балістичних ракет.
  • Запущено щонайменше вдвічі більше крилатих ракет та ударних дронів Shahed.

На початковому етапі протистояння американське та ізраїльське керівництво звітували про ліквідацію двох третин пускових установок. Міністр оборони США Піт Гегсет ще у середині березня заявляв про скорочення наступального потенціалу противника на 90 відсотків.

Становище «синьо-жовтих» у світовій класифікації ФІФА

Попередня стаття

Медзаклад на Куп’янщині вдруге за рік постраждав від російського обстрілу

Наступна стаття

Вам також може сподобатися

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *