Очільник МЗС Андрій Сибіга не відвідає Конференцію з відновлення України у Гданську. Відомство прагне мінімізувати політизацію заходу. Ключовий фокус — безпека та реальні результати.
Дипломати наголосили, що формат події не передбачає візиту міністра, адже змістове наповнення конференції перенесено з виключно дипломатичної площини на економічні, безпекові, гуманітарні та інфраструктурні питання.
«Цьогорічні заходи URC у Гданську не потребують обов’язкової особистої присутності міністра закордонних справ. Так само як з польського боку акцент не на міністрові закордонних справ і дипломатичній складовій, а на урядовому, економічному, безпековому, інфраструктурному, гуманітарному, бізнесовому та інших вимірах, яким присвячена Конференція», — повідомили в українському МЗС.
Водночас дипломати підкреслили, що МЗС та департамент економічної дипломатії тривалий час працювали над змістом заходу, готуючи угоди та забезпечуючи переговорний процес.
«Пророблена велика робота і ми розраховуємо на серйозні плоди»
Українську делегацію у Польщі очолить прем’єр-міністерка Юлія Свириденко, що повністю відповідає найвищому рівню державного представництва.
Головним завданням уряду залишається перехід до суто практичної площини реалізації домовленостей без зайвих політичних акцентів.
«Наша мета — уникнути непотрібної політизації цього міжнародного заходу, сфокусуватися на прагматиці та конкретних рішеннях на підтримку України та українців в умовах, коли це особливо необхідно, на п’ятому році повномасштабної агресії РФ», — зазначили у відомстві.
В МЗС висловили подяку польській стороні за співорганізацію та заявили про очікування, що подія стане ефективним прикладом партнерської співпраці.








Коментарі